Ma kuulen sõna “tuletõrjeauto” päevas ligi 50 korda

Sandra kirjutab, et:

Ma ei mõista, mis püromaania mu lapsel peal on, aga tema elu sisuks on praegu ainult tuletõrjeautod.

    1. igasugune viiu-viiu, mis tänavalt kostub on vaieldamatult tuletõrjeauto-viiu. Ja radar püüab selle kinni ka kilomeetrite tagant. Toast. Sellele järgneb akna peal istumine ja tõsine monoloog teemal “Kas kuskil on juhtunud õnnetus?”
    2. Me võiksime vabalt eemaldada KÕIK muud mänguasjad majapidamisest ja nende asemele hankida tuletõrjeautod, sest muu lihtsalt ei ole maailmas oluline. Okei, pusled võivad ka jääda, aga oleks kena vanematest kui nad asendaksid need tuletõrjeautoteemaliste puslede vastu. Seega kui me käime poes, siis võiksime igakord ikkagi ühe tuletõrjeauto ka osta. See ei ole oluline, et kodus on neid igasuguses suuruses ja vormis (ei, me ei ole allunud sellele ostumaaniale, vaid üks neist pärineb näiteks kevadiselt tänavalaadalt ammu enne tuletõrjeautofänlust, kui me selle ühelt poisilt kahe euroga ära ärisime ja teine on näiteks sõbralt laenatud)
    3. päeva jooksul on meie majapidamises lugematuid kordi tulekahjusid. Ma ei teadnudki, et me elame nõnda süttivas tsoonis.
    4. igasugused nutikad ja vahvad multifilmid nagu Maša, Thomas ja sõbrad, isegi Põrsas Peppa [hääldus: ‘perses pepa’] on nüüd minevik, sest kõige ägedam multikas on, taa-ta-rat-taa, see (link) ehk siis mingi mõttetu tuletõrjeauto kokkupanemise multikas, aga vahepeal saab selle asendada veel mõttetuma “multikaga” kus on reaalelu mudeltuletõrjeautod, mida liigutab inimkäsi ja räägib inglise keeles (või ka näiteks saksa) kaasa. Kokkupanemise multikat tellitakse päevas umbes kümme korda, milledest kuni 3 korda õnnestub seda isegi näha.

Kui ma alguses võtsin seda kui ühte väga tüütut faasi ja üldse tundsin end kergelt ärritatuna, et mu poja elu mõte on istuda tahvelarvuti ees ja vaadata multikat, siis nüüd ma olen teinud sellega rahu ja pööranud selle endale kasulikuks elemendiks. Kuna mu kahepoolene ise on suurepärane kaupleja, lausudes: “üks multikas ja siis on kõik, siis ma lähen mängima”, siis nüüd olen mina ka ja ütlen: “tule söö ära ja siis ma näitan sulle ühe korra tuletõrjeauto multikat ja siis lähed mängima”. Puder kaob kausist täiuslikult, lisaks tuletatakse emale meelde, et põll peab ka ees olema, vaadatakse korra tuletõrjeauto multikat, lükatakse tahvelarvuti kinni ja minnakse mängima. No olgu siis!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s