Kuidas elab kahepoolene

Sandra kirjutab, et:

Juuniorite taaskohtumine

Juuniorite taaskohtumine

Troonipärija on sirgunud üha pikemaks ja võrratumaks noormeheks nõnda, et teda on mõne pildi järgi ekslikult pakutud ka viieaastaseks. Tema jutt on nüüd muutunud täiesti tavaliseks inimese vestluseks nõnda, et vahel pole tõesti vahet, kas vestled kahese või viiesega. Mõningaste eranditega loomulikult, sest kui kahene ütleb üleväsinuna õhtul, et ta kõrv valutab, siis kahtled selles märkimisväärselt rohkem kui viieaastase puhul. Aga võib juhtuda ka, et see vastabki tõele nagu pühapäeval emos selgus, et tal kõrvapõletik on. Väike, aga ikkagi.

Ja nõnda nagu nädalad pole vennad, pole ka päevad teps mitte vennad. Möödunud nädalal olin ma pikalt töölt vaba ja veetsime hästi mõnusasti kutiga aega. Muidugimõista on täiesti omal kohal midaaaaa-hekki????-vihahood nagu selleealisel ikka, aga sellevõrra on mu ehtsal kaksikul tugevamaks muutunud ka kiindumustunne. Seega nendel hetkedel kui ta mind tugevasti kallistab ja ütleb, et armastab, siis ma peaaegu isegi unustan need vihahood 🙂 Eriti arvestades, et see armastamine hakkas ka ikka läbi suure eituse – kõigele ei! Mina: ma armastan sind niiiii väga. Tema: mina ei armasta sind niiii väga. Nüüdseks siiski vist ikka armastab. Kuigi sellel nädalal on meie peres natuke närvilised ajad olnud ja tema ise (võibki olla, et sellest peegelduvalt) on tõbine ja tujutu ning meie tülid on võtnud täiesti uue vormi – klaasid klirisevad ja trummikiled murduvad 🙂

Poes ja restoranis temaga käia ei ole tegelikult suuremat sorti keerulisem ettevõtmine kui temata. Selles suhtes, et muidugi ei pääse me eranditest, aga kui ma mõtlen tagasi viimatisele poeskäigule, kust ma väljusin poole pea jagu hallide karvadega, siis oli see ikkagi millaski kevadel ja meie oma süül – shoping oli tõesti veninud pikale. Aga täna põrutas ta kogemata oma lastepoekäruga mingile daamele tagant sisse ja lausus selle peale “Oih. Vabandust!”. Ja restoranifänn on ta täiega – ma olen teinud korralikku koolitustööd ja pole oma restoraniarmastust kõrvale lükanud imikust last kasvatades, mistõttu on ta asjaga küllaltki harjunud. Tuleb lihtsalt kriteeriumile “hea toit” lisada ka kriteerium “lastenurk” ja sellega on asi ühelpool. Ühegi käigu puhul me enam vankrit või käru ei kasuta, sest a) meil ei tule lihtsalt meeldegi kaasa võtta ja üleüldse, kas keegi teab, kus meie käru on?! ja b) käest kinni tänaval jalutada talle meeldib ja nõndaks ka mulle.

Mõned oskused ja huvid on ta lükanud seoses uue elurütmiga tahaplaanile. Näiteks ei oska ta enam nuusata. Allakahesena sai kõik ninapumbad ja sellega kaasnevad jullad kodust likvideeritud, sest laps nuuskas kenasti. Nüüdseks puhub ta väga eeskujulikult kogu õhu välja suust puristades ja ei aita ka see kui ise ette näitad, mismoodi ninast tuleb tuult välja lükata, endal lõug tatine…

Samuti ei tunne Troonipärija enam eriti huvi tähtede vastu, mida ta allakahesena tundis ligi kümmet. Midagi ta ikka mäletab ka, et S, mis näeb välja nagu “usssss” ongi “esssss”. Ja aegajalt küsib mu käest: mis siia kirjutatud on? Ja pliiatsiga armastab ta viimasel ajal teha mingeid pisikesi max 1 sentimeetrise läbimõõduga kritseldusi ja väidetavalt ta ei joonista, vaid “ma kirjutan”. Aga kohe kui ma hakkan tema nimetähti suurelt paberile joonistama ja ilmekalt kaasa küsima, mis täht see on, siis keeratakse selg ja pannakse padavai laua tagant minema.

2 cm suurune lennuk

2 cm suurune lennuk ja minu hämmeldunud monoloog takkaotsa (jah, ma saan tegelikult aru, et tegemist on juhusega, see paber oli ees tegelikult teistpidi, seega joonistati lennuk suunaga vastu maad:)

Vahel kui mul tekib eriline motivatsioon (õigemini süütunne, et peaks kodus midagi arendavat lapsega tegema), siis võtame välja näpuvärvid ja minu udupeened pintslid ja “maalime” midagi. Seekord oli juhuslikult tulemas isadepäev, nõndaks võtsime plaani teha väike imal kingitus oma pere isale. Joonistasin harilikuga mingid piirjooned ette, aitasin teha musta näokontuuri ja olin sunnitud veidi ka pintslist mingitel hetkedel kinni hoidma, et asi väga lappama ei läheks (sest Härral on küll lopsakad huuled, aga kas just nüüd nii silmatorkavad…), aga suures osas maalis selle pildi Troonipärija ikka ise.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eile, kui veetsime ühe järjekordse hulllllumeelse päeva kahekesi kodus, sest Troonipärija organism näitas üles hommikul uskumatut võimet saata mitu klaasitäit vett sama teedpidi tagasi, olin sunnitud leiutama veel mingeid mänge ja tegevusi, et mõni pooltund oleks ka tülivaba. Sestap joonistasime pojaga MEMORY mängu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BeFunky Collage

Esialgu ta muidugi arvas, et ülesanne on need ükshaaval endale kätte korjata ja mängida, et need on mingid “piletid” või “kaardid” või “raha”. Kuna üks kaardipaar on ka tema joonistatud (see roheline aas ja miski sigrimigri), siis ei sobinud talle ka see, et ma tema joonistatud pildid tagurpidi keeran. Aga tegelikult kui ma olin natuke aega seda nelja pildipaariga mängu üksi mänginud, siis vaimustas teda ka lõpuks see rõõm, mis tekib kui leiad oma kaardile paarilise. Sellest hoolimata kulus kaartide joonistamisele kauem aega kui mängu enda mängimisele 🙂

Täna aga käisime pikalt planeeritud juuksurikäigul ja arvestades, mis trall on viimastel päevadel ja öödel käinud (täna öösel näiteks kell pool 2 minu magamistoas kottpimeduses ringi jalutades ja röökides “multikaaaattt!!”), olin ma veendunud, et mu armas juuksur saab ette näidata, kuidas on laua all neljakäpukil last taga ajada ja juukselõikusmasinaga niiviisi juukseid lõigata. Aga võta näpust, Troonipärija käitus nagu üks eeskujulik troonipärija, istus soliidselt juuksuripingil ja nosis laua pealt leitud õuna nagu vana rahu ise.

On kaksik, noh.

One comment

  1. Mirt küll veel alla kahene, aga see suuga puristamine on tulnud samuti nuuskamise asemele. Ainus koht, kus ta jätkuvalt nuusata oskab ja tahab, on kraanikausi kohal jooksva vee all. Proovi järele, ehk toimib teil ka! 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s