Rabarberid ja Jüri

Sandra kirjutab, et:

Tulen seekord siia nii, et mul pole tegelikult suurt midagi valmis mõeldud. Tavaliselt kui kirjutama hakkan, siis on peas mingi teema üsna kindlal kujul juba vasardanud.

IMG_20150531_192738

Räägin siis näiteks sellest, kuidas käesoleval kevadel on tabanud mind täielik rabarberi ülekullus. Ma olen ebatavalisest rohkem vanaema juurde maale ka sattunud, mistõttu olen sealt kilodeviisi rabarbereid Tallinnasse perele ja naabrile toonud (ja endale). Naabriplika aga ei jõudnud rabarberi hooaega äragi oodata ja napilt enne oli juba poest esimesed portsud ostnud ja kolistas koogiga ukse taga. Nüüd olen teda korraliku laariga varustanud, tingimuseks, et iga kooki pean mina ka saama maitsta. Naljakal kombel ei teki rabarberikoogist ülekullus. Mingit toorjuustukat või pärmisaiu ei suudaks küll päevast päeva järada või ise iga natukese aja tagant teha. Võib-olla on asi selles, et rabarber on ikkagi esimene arvestatav aiasaadus, millest saab kooki teha ja sügisel enam nii sillas sellest poleks. Igatahes on mu sellekevadine koogiskoor ligikaudu 8 erinevat. Ja on the roll.

Tähelepanek – see rabarberipõõsas, mis esimesena kasvab, on kuldaväärt. Kui olete selle tühjaks teinud, tulevad uued peale, aga need enam nii head ei ole.

Oma prohvetlikkusest ka räägiks. Kui superstaari-saade oli nii seal kuskil stuudiovoorudes, see tähendab siis, et esimesed kaks sõelumist oli tehtud ja oli jäetud hunnik hästilauljaid alles, kellede hulgast hiljem valiti 12 (?) finalisti, siis ma ütlesin välja sõnad, et mulle meeldib see Jüri või Jaan või kes ta oligi. Meeldis sellepärast, et tal ei tundunud olevat mingit erilist iks-faktorit (nagu näiteks sellel ilueedi-Mikul, kes nagu hiljem selgus on iga teismelise tütarlapse unistus). See Jüri või Jaan oskas väga ilusasti, kõlavalt ja puhtalt laulda, aga me kõik ju teame, et see pole superstaari-saates üldse mingi oluline omadus. Ja mulle tundus, et tema poolt olla oleks originaalne. Siis algas finaal ja selles karbis ei olnud minu meelest üldse mingeid erilisi kriite. Oli ainult see (selgus, et siiski) Jüri. Ja siis mõni päris OK veel. Esimene veerand finaalist ma keskendusin sellele, et oma mõttejõuga ometi see Mikk ära saata (kes on jälginud, siis teavad, et mul ei õnnestunud). Seejärel ma elasin härrale kaasa, et tema oma mõttejõuga Salongi ära saadaks (õnnestus). Lõpuks ma avastasin, et see Jüri on ikka jumala hea. Ja kui poolfinaalist kõigi aegade favoriidim favoriit (Kannukene) minema saadeti, siis ma läksin korraks isegi elevile – minu lemmikud ei võida kunagi superstaari-saadet, nad lennutatakse minema jumala finaalsaadete keskel. Ja nüüd on Jüri finaalis!

Õnneks polnud finaalsaates enam kahtlust ka. Tema konkurent, Gerttu vms, laulis ka täitsa ilusasti, aga oli ikka tavaelus jumala tuim tükk. Jüril aga oli mingi lahe vaevumärgatav karisma (nii vaevumärgatav, et eelvoorudes jäigi märkamata), pluss ma avastasin viimast saadet vaadates, et tal on väga kergelt, samas hästi positiivselt mõjuv, gay-vibe. Võib olla polegi see õige sõna, pigem selline universaalsus ja võime igale poole sobituda. Ei tea. Igatahes läks võit sellel aastal LÕPUKS õigesse kohta, kuigi ilmselt ükski õiglane võit ei mata mu nördimust, et Teele Viira liiga vara lahkus, Artjom Savitskist on saanud mingi arvestatav artist ja et Liis Annoying Lemsalu võitis ja siiani millegipärast inimestele meeldib.

2 comments

  1. Tegelikult on need pigem ühe koogi erinevad variatsioonid ja erinevate inimeste oma käekirjad. Noh nagu muretaignal rabarberid, muretainas-rabarber-biskviit, biskviittaignal rabarberid, paksude kihtidega muretaigen-rabarber-biskviit. Siia blogisse panin ka hiljaaegu kõige lihtsama. Aga! Et mitte päris hea vastuseta jätta, siis suunan Su oma koogilehele rabarberi täägi alla: http://armastusegakoogid.blogspot.com/search/label/rabarber

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s