Meri on vahel

Hanna kirjutab, et:

Põhimõtteliselt iga kord kui ma seda teed mööda maja juurest randa jalutan, mõtisklen ma veidi murelikult selle üle, et kuidas püsib aastaringselt rada, mida kasutavad ainult neli ja pool inimest ja ainult loetud suvekuude vältel korra või paar päevas. Palaval suvepäeval muretsen vähem. Eks siis on ka suurem kiire randa ja ujuma ja nii. Pealegi olen ma kuulnud, et metsloomad eriti keset päeva ringi ei mölla. Paar korda olen sealtkaudu päikesetõusu pildistama koperdanud mingil südasuvisel jumalavallatul kellaajal (päiksetõusu tuleb niimoodi pildistama minna, et on veel peaaegu pime, kui ta juba tõusma hakkab, siis tuleb ilge tinnaga), siis olen ikka väga murelik olnud. Ühel korral on selline keskmiselt jõuline kits kõva raginaga mul risti eest läbi kapanud. Aga oma vaimusilmas olen sealt alati sellist sõjakamat tüüpi metsseaperekonda endale vastu jalutamas kujutanud. Praegu on see rada veel suht pehme, meri asub sealt kümmekond meetrit paremal. Sain teha pildi ka jäljest, mida minuarust eile seal veel ei olnud. Näitasin isale, küsisin, et kelle oma võiks olla. Isa arvas, et metssea. Nii tore.

Igatahes olin eile sel aastal esimest korda seda teekonda ette võttes kuidagi eriliselt valveolekus, mistõttu ka suutsid mitmed linnud mulle ikkagi peaaegu südari tekitada. Ma saan aru, et tunne oli vastastikune, sest nad lahkusid minu lähedusest märkimisväärselt röökides ja kõrvulukustava tiivaplaginaga. Aga no kui närviline pardipaar oli veel mõistetav, siis see hall kuremoodi lind, kes minu kohale jõudes paadisilla alt lendstartis oli ikka kuradima suur. Isa ilmselgelt ei uskunud mind (ilmselt arvas, et see oli nagu üks nendest “you should see the other guy” kakluslugudest), sest minu kirjelduse peale pakkus ta, et tegemist võis olla pelikani või albatrossiga. Võimalik, et isegi kondor käis variandina läbi. Ja pelikanidest ärge tulge mulle rääkima, kogu ülemeremaantee äär oli neid paksult täis ja kuna neid eelajaloolisi monstrumeid ilmselt ülemääraselt ei koti, mis ümberringi toimub, siis pääsesin paar korda ikka üsna napilt suure sulepilve tekitamisest ja piinlikest selgitustest Hertzile. (Meenutage mulle, et ma ükskord räägiksin sellest, kuidas ma kunagi ühes teises USA otsas orava alla ajasin. Tal oli käbi suus. Nuuks.)

Kirsid, tunnistan ausalt, on üles pildistatud naabri hoovis. Meie hoovis kirsse ei ole, on ainult terve džungli jagu rohkem või vähem räsitud ootamatult kõrgeid kadakaid, mille vahelt meie maja korstengi ainult teatud nurga alt välja paistab.

photo-08-05-15-19-42-48

Samas on naabritel kohe sealsamas kõrval seina külge naelutatud mingi surnud looma karvane pealmine kiht, nii et kõik ilu oli kenasti tasakaalus.

Homse päeva juures on tore see, et hommikul ei pea kell 9.50 üles ärkama. Järjekordne rookatusemees saabus täna hommikul kell 10 ja isegi see oli väga kurnavate läbirääkimiste tulemus. Ja siis kõndis tund aega ümber maja ja skitseeris erinevaid stsenaariume, mis kõik lähevad maksma palju kuni röögatult palju. Kahjuks oli selle kõige juures väga asjalik, nii et ei ole võimalik oluliselt ka tema sõnu kahtluse alla panna.

 

Halb on see, et tuleb lahkuda, sest tuleb suunduda kusagilt seda raha hankima, mida katusemeestele jagada. Aga õnneks on see kõik alles algus.

Terve eelmise suve, iga kord kui ma saarele sattusin või siin pikemalt oli, mängis mul autos üks plaat, Tingvall Trio ‘Skaggerak’, küll ühest teise veekogu nimeline, kus ühed teised saared, aga siiski kuidagi väga kodune. Selle plaadi pealt meeldis mulle kõige rohkem ‘Hjälten’, aga seda ma ei leidnud siia niimoodi. Panen siis ühe teise Tingvall Trio loo, kah hea ja sobiv.

One comment

  1. Lahe lugemine 🙂 Laulu paluks mingis allalaaditavas vormis -seda võib mõni teine kordki kuulata.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s